27 Чер 2018

Члени ВСБ «Еліта Нації» взяли участь у круглому столі з питань оподаткування та пенсійного забезпечення для ІГС

Особливості оподаткування та пенсійного забезпечення для інститутів громадянського суспільства розглянули на круглому столі, який ініціювала громадська рада при ХОДА. Подія проведена спільно з Головним управлінням ДФС у Харківській області, Головним управлінням Пенсійного Фонду України по Харківській області та ХНЕУ ім. С. Кузнеця, зокрема кафедрою митної справи та оподаткування ХНЕУ ім. Семена Кузнеця.

Що таке прибутковість та неприбутковість, які джерела прибутку не вважаються підприємницькою діяльністю, в якому випадку громадські активісти таки зможуть розраховувати на пенсійний стаж та пенсію чи можуть інститути громадянського суспільства накопичувати кошти (робити депозити) на банківських рахунках – розповіли спеціалісти Головного управління ДФС у Харківській області, Головного управління Пенсійного Фонду України по Харківській області та кафедри митної справи та оподаткування ХНЕУ ім. Семена Кузнеця.

Загалом круглий стіл відвідало двадцять представників інститутів громадянського суспільства, що працюють в місті Харкові та Харківській області. Серед них і члени ГО ВСБ «Еліта нації». У кожного з них була можливість задати спеціалістам питання, вирішення яких дозволить організації працювати ефективніше.

Багатьох цікавило питання пенсійного забезпечення. Спеціалісти Головного управління Пенсійного Фонду України по Харківській області розвіяли всі чутки та сумніви активістів: ніякої різниці в нарахуванні пенсій між громадськими активістами та працівниками фабрик, наприклад, не існує.

Чимало часу відвели на обговорення правильності ведення обліку товарних та матеріальних цінностей (грошових коштів) та їх використанню у своїй роботі.

Особливу увагу спеціалісти Головного управління ДФС у Харківській області акцентували на правильності оформлення статутів інститутів громадянського суспільства. За їх словами, саме зафіксована статутна діяльність має головне значення в роботі інститутів громадянського суспільства, чітко виконючи яку НГО не будуть порушувати чинне законодавство.  

Тому, коли виникають сумніви при плануванні проектів  слід звертатися за роз’ясненнями. Це безкоштовно та збереже час для статутної діяльності, та й штрафні санкції ніхто не відміняв.

Залишити відповідь